melissaflsk melissaflsk
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

An exercise class cost $9.00 per class. Seven students are planning to take 12 classes. How much will the students pay in all?

Respuesta :

kyemoorr kyemoorr
  • 10-11-2020

Answer:

108 dollars

Step-by-step explanation:

just multiply the numbers together

Answer Link
mariyammuzni0mailcom
mariyammuzni0mailcom mariyammuzni0mailcom
  • 10-11-2020

Answer:

108 rp

Step-by-step explanation:

one class cost 9

9×12=108

Answer Link

Otras preguntas

The opening of a railway bridge over a roadway is in the form of a tunnel (a parabola). A surveyor measures the points on the bridge taking xy axes with origin
2x³+ax²+bx-12= (2x+1)
During what stage of a project will a project manager share the media assets?
1. What type of movie genre is Little Miss Sunshine, directed by Valerie Faris and Jonathan Dayton?2. How would you describe the movie?3. What is the target aud
Which statement describes the solutions of this equation 2/(x+ 2) + 1/10=3/(x+ 3)? 1) The equation has TWO valid solutions and NO extraneous solutions 2) The
Determine the remainder R when the polynomial p(x)= -1/4 x^3 + 7x^2 -x +2 is divided by (x-2i). Show your work.
What does it mean by "by combining individual demand curves horizontally" in economics
How many grams of NO2 gas are in 16.0 liters of NO, at STP? *
Docs 1, 2 Décrire la structure de l'ADN. Docs 2, 3 Préciser comment s'organisent les nucleotides au sein de la molécule d'ADN. CONSTRUIRE LE BILAN Doc 4 Compare
Which answer suits the question “ which of these accurately Describes the climate of Europe in southwest Asia?” A. Very diverse B. Dry and desert like C. Tempe