cheyenneispoppin
cheyenneispoppin cheyenneispoppin
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

A shop sell bagels for 5$ per dozen

A shop sell bagels for 5 per dozen class=

Respuesta :

vrajeshparikh330
vrajeshparikh330 vrajeshparikh330
  • 10-11-2020

Answer:

1.

6 bagels = 2.50$

2.

120 bagels or 10 dozen for 50$

Step-by-step explanation:

HOPE THIS HELPS

PLZZ MARK BRAINLIEST

Answer Link
trentjaros2007
trentjaros2007 trentjaros2007
  • 10-11-2020

Answer:

If the shop sells 12 bagles for $5 that means it must be good bagles

Step-by-step explanation:

They make the doe then cook them then you buy them then you eat them and they tast great!

Answer Link

Otras preguntas

How many solutions does 9x^2+ 6x + 1 = 0 have? (a) one real and one nonreal complex solution (b) two distinct real solutions (c) one real solution with multipli
NEED HELP !! There are 16 ounces in 1 pound . How many 12-ounce servings are in 36 pounds of dog food ? PLEASSSEEDE
is 0.80 a rational number
"I am destined to see you only by accident," she said, shoving the cat off the chair beside her. He was surprised, ill at ease, almost embarrassed at meeting he
PLEASEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE ANSWERRRRRRRRRRRRRRRRRRR WILL GIVE BRAINLISTTTTTTTTTTTT
What modern invention could you compare to Gutenberg's printing press in the impact that it has had? Why? HELP RNNNN PLSSSS
Choose the wavelength that is used in radio telescopes, heating food and radar. visible X-ray microwave radio
Part A What do the three conflicts in America have in common
PLZZZ HELLPP MEE Which of the choices below shows a model of the atom Neon (Ne)? B. D. Ne Ne Ne OB ОС OD
Find the equation of this line