trinityjames24
trinityjames24 trinityjames24
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

A 32-cup container of disinfectant costs $31.68. What is the price per quart?

Respuesta :

TheGamingCypress
TheGamingCypress TheGamingCypress
  • 10-11-2020

The answer is $3.96.

Answer Link

Otras preguntas

Make 478 three hundred times as large
At Black Horse Junior School there were altogether 394 teachers and children. The teachers and the boys numbered 189, and the girls and teachers together number
Solve the equation: X to the 4th power - 81=0
Does the surrounding air become warm or cool when vapour phase of h2o condenses?explain.
What is the value of 5x³y² when x=2 and y=4?
the difference of four times a number and seven is thirteen
how will other body systems be affected if the kidneys begin to shut down? explain your answer
What is the name of the philosopher that used in his thoughts a maieulics method
List three ways governments could pay for the war. (Civil War)
what criteria must be met to ensure that someone is an eligible voter?