robertocalvo2006
robertocalvo2006 robertocalvo2006
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

help please i do not get this

help please i do not get this class=

Respuesta :

tyhal9925
tyhal9925 tyhal9925
  • 10-11-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link
jmanbrooks10 jmanbrooks10
  • 10-11-2020
$2.99 per fish and you have $25 so 25/2.99=8.36 you can’t buy .36 of a fish so your answer will be 8.
Answer Link

Otras preguntas

Can someone explain the rule of y=mx + b. How to do it I'm in 6 th grade
what are some potential consequences of inadequate savings for families?
The term biology comes from the Greek word bios, meaning _____, and the noun ending -logia, meaning _____. life; study of earth; study of human; science
How can rabies impact the life of a person emotionally
Good morning help me please 10 points
is cast a object nouns or people noun or proper nouns
You found DVDs on sale. Six DVDs would cost you $47.94. What is the cost per DVD?
How have earthquake data been used to explore the size of convection currents in the mantle?
Find the equation of the axis of symmetry for the parabola y=x^2 +3
Five ways the United States increased involvement in world affairs included the: