jrjdbjdbdbcehwceh17 jrjdbjdbdbcehwceh17
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

Victoria bought 15.6 pounds of paintballs. all together, the balls cost $35.99 . About how much did the paintballs cost per pound ?

Respuesta :

finessinmaya
finessinmaya finessinmaya
  • 10-11-2020

Answer:

Im not sure if this is 100% right but i think its 0.43 per pound

Answer Link
gflatt2004 gflatt2004
  • 10-11-2020
I believe it’s 2.30 per pound
Answer Link

Otras preguntas

What is the energy conversion that occurs in cellular respiration?
Growth is to g1 as.. A. Mitochondria replication is to 2. B.DNA copying is to S. C. Cytokinesis is to M. D. Mitosis is to meiosis
what is the formula for carbon dating?
Which phase change is the result of particles moving more quickly? liquid to gas liquid to solid gas to liquid gas to solid
the main goal of human relations is to
What rule relates the amount of milk to the amount of water? It's not D because I got that wrong. So it's either A) multiply the amount of milk by 4 B) multiply
In a quadrilateral, consecutive angles and opposite angles are congruent. What is the most specific name of the figure?
Which corrects any error in the use of apostrophes in the sentence? My little sister sometimes writes her letter b's backwards. A.writes' B.backward's C.There
Which statement tells where a paragraph break should be in this dialogue? "Good morning, Mr. Anthony," the girl smiled. "Oh, good morning, Barbara," the man an
Which of these terms is often used to describe Europe during the postclassical period? A. Eurasian period B. Middle Ages C. Islamic caliphate D. Song dynasty