Lilbeckyrecky
Lilbeckyrecky Lilbeckyrecky
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

Pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-11-2020

Answer:

  • 1 pound- $4.7
  • 2 pounds- $9.4
  • 3 pounds- $14.1
  • 4 pounds- $18.8

Step-by-step explanation:

Just hardware's prices are 0.30 greater per pound, so the equation would be y=4.7x. Substitute x in for each of the values to get the prices above.

Answer Link

Otras preguntas

what is some differences between the people in Shakespeare's time and people today?
describe the process by which a case is accepted and heard by the supreme court
Create a new conditional format that applies yellow fill (fourth color in the bottom row) and bold font to values that are higher than 98% for the percent of li
What is the difference between ideal mechanical advantage (ima) and actual mechanical advantage (ama)?
Which of the following helped gain support for the women’s suffrage movement during World War I?
Why is static electricity worse in winter?
Select the three basic ways in which microbes cause tissue damage
Which of the following is not a lyric poem chorus ode sonnet elegy
What point does Blaeser make by telling the story of the Memorial Day celebrations from her childhood?
solve by factoring:x^2+4x-12=0