pradient pradient
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

Hannah bought 5 muffins for a total of $12. At this rate, what is the cost of 15 muffins?

Respuesta :

AliD
AliD AliD
  • 10-11-2020

Answer:

36

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 10-11-2020

Answer:

36 dollars for 15 muffins

Step-by-step explanation:

5 times 3 is 15 12 times three is 36

Answer Link

Otras preguntas

Ross and 5 of his friends are going kayaking. They rented 6 kayaks for $420. Then they bought food for all 6 people, which cost $144. If all 6 people shared the
Driving is considered a over learned task true or false
A student conducted an experiment to test whether talking to plants would help them to grow faster. The student talked to one group of plants and hand watered t
The ecological problem that resulted from Ddt Use is called A) biohazard B) bioremediation C) biomagnefication D) food chain interruption
For a given value of net force, which of the following would increase acceleration for a system? a. increase the mass b. decrease the mass c. increase both forc
PLEASE HELP! It's geometry...
Please show all of the work ok
If you have 30 atoms of potassium how many atoms of F would need to go with it for all of the atoms of potassium to compound.
What is Cynthia Crossen's opinion of the book Fast Food Nation? A. It provides a lot of evidence that should encourage people to change their diets. B. It lacks
The midwestern states are between the ______ Mountains and the ___ Mountains.