Craza2ubrenGeorgord
Craza2ubrenGeorgord Craza2ubrenGeorgord
  • 06-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a piece ofcheese if 1.24 pounds costs $11.25?a $0.11 per lbb $9.07 per lbc $12.49 per lbd $13.95 per lb

Respuesta :

domenico domenico
  • 06-10-2016
$9.07 per pound
Divide the total price 11.25 by the price 1.24
Answer Link

Otras preguntas

Is anyone able to figure this out, I can't do this
HELP PLEASE!!! What is the slope of the line that is perpendicular to the line -12x = 35 - 5y?
12. A voltaic cell consists of a chromium electrode dipped in a 1.20 M chromium (III) nitrate solution and a tin electrode dipped in a 0.400 M tin (II) nitrate
Right triangles 1,2 and 3 are given to its all their angle measures and approximate side lengths Choose one answer: 4.5 units 5.4 units 9.1 units 10.9 units
Can someone tell me what I did wrong here
Find the y-intercept and the slope of the line. y=-5/4x+3
Surgical repair or reconstruction of the breasts A. Mammoplasty B. Proteinuria C. Multiparity D. Uterine prolapse E. Leiomyomas
HELP. WILL GIVE BRAINLIEST AND 50 POINTS Review the module writing prompt. How have these two authors expressed their relationships with nature? After reading a
What is the length of the parks boundary to the nearest yard
6. Find Each missing measure in the following problem