camoseedLeBron23 camoseedLeBron23
  • 06-10-2016
  • Mathematics
contestada

Oatmeal costs $1.73/lb. How much would 2.6 lb of oatmeal cost?

Respuesta :

alinakayy alinakayy
  • 06-10-2016
it would cost about $4.50
Answer Link
Happythoughts
Happythoughts Happythoughts
  • 06-10-2016
$4.49
muliply the pounds by the cost
Answer Link

Otras preguntas

5×3+2 show me how to answer this question
What is the name of the term that describes the conditions that are kept the same between all groups in an experiment?
After World War II, what three steps did the Western Allies and Soviets ta the Western Allies and Soviets take to ensure that Germany wouldn't again threaten th
In adding five blocks of teaching material to mark's framework, how does matthew emphasize jesus' role as an interpreter of the mosaic torah? How does matthew p
what must the supreme court have to render a decision in a case? a compromise a landmark case a three-fourths majority a simple majority
hELP! Using four or more complete sentences, describe the creation, goals, and special agencies of the United Nations.
In Heart of Darkness what is the contrast of Africa and Europe's symbolic meaning
what 1000×2099 math is really hard
Read the sentence. The young tomato plants are limp and badly need water. Which word in the sentence is an adverb?
NEED HELP ASAP PLLZZZ Show work if you can.