b1rizzdogUkbkp
b1rizzdogUkbkp b1rizzdogUkbkp
  • 07-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost per bottle if a pack of 4 bottles of juice sells for $3?

Respuesta :

corrinaxoxo corrinaxoxo
  • 07-10-2016
0.75  hope that helps
Answer Link
omgitzjayman
omgitzjayman omgitzjayman
  • 03-04-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

0.75 is the answer hope this helps ;)

Answer Link

Otras preguntas

1. The highest risk for the exporter is in a. Letter of credit c. Advance payment b. Bill of exchange d. Consignment sales ​
Henna Hair Salon purchased supplies for $6,000 and debited Supplies for the full amount. At the end of the accounting period, $1,800 worth of supplies were stil
Read the excerpts from Does My Head Look Big in This? and Persepolis. Excerpt from Does My Head Look Big in This?: At Hidaya the hijab was part of the uniform.
CPA Inc. is a publicly traded company. The stockholders of this company delegate the authority to make decisions for the company to a CEO named Joaquin. The sto
if x = 3 and y = 2, then the value of ( x - y )(x² + xy + y²) is(a) 31 (b) 19 (c) 1 (d) 25 ​
Nepal is a multi-religious country speech and there is religious tolerance? write speech​
She's fallen of bicycle.(Add a suitable tag question)​
We would eat together. Comeríamos juntos. Comería juntos. Comerías juntos. Comerían juntos.
Question 4(Multiple Choice Worth 4 points) (02.04 MC) Which explanation justifies why the theory of evolution is a theory and not a law? Predicts an organism's
I swear imma fail this class