miasanders06
miasanders06 miasanders06
  • 09-10-2016
  • Mathematics
contestada

Kori spent $46.20 on 12 gallons of gasoline. What was the price per gallons

Respuesta :

SamreenAmdani SamreenAmdani
  • 09-10-2016
$3.85 per gallon

46.20/12 = 3.85
Answer Link
leenarecinos
leenarecinos leenarecinos
  • 09-10-2016
$46.20 divided by 12= $3.85
Answer Link

Otras preguntas

defination of book trade​
ILL GIVE BRAINILEST: Write an equation for the triangle and solve the equation to find the value of the variable then find the angle measures
5. Given that a + b = 8 and ab = 15, find the value of (a+b)² and a² + b²​
who is wwe universal champion​
Definition of lack of basic services​
They'd never met me before , ___ ?​
round 1432.9 to the nearst 10th with explanation please​
Find the area of this triangle.
list out two other social problem or evils prevailing in your society not mentioned in the lesson.​
Please solve this trignometric question​