It costs $4.08 for a pack of 24 pencils.
Find the unit price in dollars per pencil.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

4.08$÷24pencils=0.17cent and nearest cent 20

17 cents per pencil
Work: $4.08 ÷ 24=0.17
$0.17