follyflashy
follyflashy follyflashy
  • 07-12-2020
  • Mathematics
contestada

shopper bought a 12-pound bag of oranges for $18.72. How much did it cost per pound?
PLZ HELP

Respuesta :

elijahbattie5
elijahbattie5 elijahbattie5
  • 07-12-2020

Answer:

$1.56 d per pound

Step-by-step explanation:

18.72/12= 1.56

Answer Link

Otras preguntas

Identify the x coordinate of the points where the two graph intersect
How many moles of atoms are there in 1 mol of pentane (c5h12) a. 5 b. 12 c. 1 d. 17?
Choose all the answers that apply. What does the cardiovascular system do? carries hormones for the endocrine system, transports oxygen and carbon dioxide for t
Which was one result of the domestication of animals
Read the excerpt. Feld tells Sobel, “I always treated you like you was my son.” Why is this statement from “The First Seven Years” by Bernard Malamud ironic? a)
The preamble to the United States constitution includes the phrase promote general welfare because its authors knew that
3x - 6 / x-2 simplify the rational expression
Who takes care of the president's schedule
The sternum is the flat bone in the middle of the chest that connects to the collar bones (clavicles) and the ribs. To which skeletal system does the sternum b
need the answer to this property of division problem? 1912÷a=956