Zaoling
Zaoling Zaoling
  • 07-12-2020
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells steak for $6.10 per pound. What would the cost be for 2 3/5 pounds of steak?

Respuesta :

avrielsmith02
avrielsmith02 avrielsmith02
  • 07-12-2020

Answer:

The Cost Is $15.86

Step-by-step explanation:

Answer Link
onammorgan onammorgan
  • 07-12-2020

Answer:

I think it is $15.86

Step-by-step explanation:

sorry if wrong

Answer Link

Otras preguntas

how do cellular respiration and photosynthesis work together to recycle matter
How to do number 1.
the idea that power lies with the people
You must write a persuasive essay about why it is good for students to participate in sports. Each of the following is an example you could effectively use exce
List the most common food-borne illnesses and how to prevent them using the four simple steps to food safety.
In one paragraph, explain how World War I led to significant changes in society.
What's 4/5 multiplied by 15/16 ?
Find the indicated quotient to the nearest tenth. 7.2/ 5.6
what is the gcf of 84 and 96?
script for the inning as if you were the announcer