evelynxo1 evelynxo1
  • 07-12-2020
  • Mathematics
contestada

1. If 36 donuts cost $15.00, what would be the cost for one 12 donuts?

Respuesta :

jaydenramsey2203 jaydenramsey2203
  • 07-12-2020

Answer: $5 their are 36 donuts and 12 x 3 is 36 and 5 x 3 is 15

Answer Link

Otras preguntas

Authors often vary the types of phrases and clauses that they use in order to add interest to their writing. True or False?
If the temperature warning light/gauge goes on, what should you do?
Simplify the expression (2x − 9)(x + 6).
What happens in a reduction half-reaction? elements gain electrons elements lose electrons oxygen is added oxygen is lost
What is the difference between Google and a subject directory like Yahoo Directory or Infomine?
To buy goods on credit means to
When Tyson opens and lays a cereal box out flat, he sees that the top and the bottom of the box both measure 11 inches by 8 inches, the sides of the box both me
What molecule stores the energy that is produced during cellular respiration? a. H2O b. NADH c. ATP d. Glucose
Evaluate the following expression. 6^-3
Which of the following is the best way to find the correct answer for an analogy question on a reading test? Cover the options and find the relationship. Find t