dasdfghhjuik
dasdfghhjuik dasdfghhjuik
  • 07-12-2020
  • Mathematics
contestada

For a field trip, the school bought 23 sandwiches for $4.60 each and 5 bags of chips for $1.25 each. How much did the school spend in all?

Respuesta :

Realmercury
Realmercury Realmercury
  • 07-12-2020

Answer:

112.05

Step-by-step explanation:

i did 23 times 4.60 then 5 times 1.25 then add the answers

hope this helps

-mercury

Answer Link

Otras preguntas

how did thomas alva edison contribute to this development
the cost of 20 ounces of turkey is 4.20 dollars what is the cost per ounce of turkey?
This animal were important to the Native American.
3 please help me pls
The magic word is: A) Ostoma B) cristae C) chemiosmosis D) chromosome E) aneuploidy F) gene G) meristem H) zygote
Proportions Rectangular Prism I'm decreasing the rectangular prism H= 10 W=13.7 L: 16.6 scale: 1/4 ratios: 2:3
Find the measure of angle b. 51 39 129 141
4 please help me with this
PLEASE HELP ME ON THIS QUESTION!!!! I WILL GIVE 5 STARS, A THANKS, AND BRAINLIEST!!!! What is the best way to avoid gossip in the workplace? Keep communication
What do other people think of e.t ( be specifc by putting a line in the story) E.T MOVIE