Thatgirlakaylahrosse
Thatgirlakaylahrosse Thatgirlakaylahrosse
  • 07-12-2020
  • Mathematics
contestada

You bought 8 tokens for $4.40. At this rate How much do 19 tokens cost?

Respuesta :

sheataylor
sheataylor sheataylor
  • 07-12-2020

Answer:

$8.80

Step-by-step explanation:

I hope this helps you out!

Answer Link
kjfeijeiir
kjfeijeiir kjfeijeiir
  • 07-12-2020

Answer:

10.45

Step-by-step explanation:

4.40 divided by 8 is .55 and .55 times 19 is 10.45

Answer Link

Otras preguntas

which was valued export from Songhai? A. silk B. slaves C. wheat D. potatoes
How many numbers are 10 units from zero on the number line
How can you tell one element from another
find the 9 errors ..........
3. What are some questions that philosophers ask about knowledge?
Renata moved to her new home a few years ago. Back then, the young oak tree in her back yard was 190 centimeters tall. She measured it once a year and found tha
Police academy training involves legal training because _____. officers must respect the rights of citizens at all times this legal training gives officers the
How many children did Ransom and Sarah Williams raise on their farm? What was some of the other evidence the archeologists found at the site that let them know
The word rectify could replace the italicized word in which of these sentences ? A. Janice wants to correct a mistake she made B. Janice is supposed to retake
in the following equations a and b are equal. which number could be substituted for both a and b to make both equations correct? a. 15 x 0= -36 + a b. 24 x 8