thecoolestauthorever
thecoolestauthorever thecoolestauthorever
  • 07-12-2020
  • Mathematics
contestada

PLZ HELP FAST

If you spend $3 on 6b apples, what is the unit rate (in dollars) per apple?

Respuesta :

d271108
d271108 d271108
  • 07-12-2020

Answer:.

.50

Step-by-step explanation:

Answer Link
TorikoBujhii
TorikoBujhii TorikoBujhii
  • 07-12-2020
The answer would be $0.50






Answer Link

Otras preguntas

Describe three ways abrasion occurs in nature
Adam's car traveled 465.3 miles on 18.5 gallons of gas. Which equation can be used to determine the average number of miles that the car traveied on each gallon
HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ASAP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SOLVE,AND SHOW YOUR WORK 2+r >-3 -- 4
What actions did Henry Cabot Lodge believe that the United States should take in the world? settle European disputes service foreign interests look after its
Which statement best describes the network of transportation options in modern-day Europe
a spinner with 8 equally sized slices is shown below. The daily is spun and stops on a slice at random. what are the odds in favor of landing on a grey slice?
Write the expression 2a+b in the form of a fraction with a denominator of: b
How do you explain this function?
Compare chemical equations and mathematical equations.
Please help me with this question I took a picture of it