cristiancastrocc cristiancastrocc
  • 07-12-2020
  • Mathematics
contestada

En un puesto de verduras se han vendido 2 kg de naranjas y 5 kilos
de peras por $4.400 y 4 kilos de naranjas y 2 kilos de peras por
$ 4.000 ¿Calcula el precio de cada producto?
PLANTEA:

Respuesta :

martinaah
martinaah martinaah
  • 07-12-2020

Answer:

i don't speak spanish bro sorry

Answer Link

Otras preguntas

Read the passage. (1) Last summer, some friends and I started a daytime babysitting service. (2) Much to our surprise, the service became very popular.
The literacy rate is _____. the proportion of a country s people that can read and write how fast people can read the number of languages people in a country ca
How can you write 23/10 as a mixed number
5/12 greater than 1/4
75 people to 25 people Find the percent of change. Round to the nearest tenth of a percent if necessary.
3 in to 2 ft in simplest form
$4 is what percent of $50?
You know what type of shape you're in better than anyone else.
Which sentence does NOT contain any errors in capitalization? A. I learned about the early cretaceous period at the Natural History Museum. B. My grandfather,
1.245 to the nearest tenth