gurvirjaspal gurvirjaspal
  • 08-12-2020
  • Mathematics
contestada

each flag costs $15 to make. soraya sells one flag for $21.

Respuesta :

mdawood42013 mdawood42013
  • 08-12-2020
What do you mean if someone so this question they will not understand
Answer Link

Otras preguntas

Please help its urgent
5(b + 3) I think that this question is really hard for some reason
A major environmental problem caused by using the agricultural practice of tilling is a compaction of soil from adding compost b intercropping by traditional fa
What is the definition of acquiescent? ready to accept something without protest, or to do what someone else wants. something said or done that shows disagreeme
Rewrite each sentence correct the punctuation of possessive nouns and pronouns the children's dog ate its food too quickly
What was Johnson's primary reason for this announcement? OA his inability to sufficiently address poverty in America OB. assassination of Martin Luther King Jr.
Why did Europeans wait until the 19th century to carve up Africa? They were too busy fighting wars amongst themselves. Disease and other hazards made the contin
Stalagmites and stalactites in caves are formed by: freezing and thawing oxidation carbonization reduction
One evening, it snowed in several towns. The number of inches of snow the towns received are shown in the list below. 3/4 , 1 1/2 , 2, 1 1/4 , 3/4 , 2, 1 1/2 ,
Justine answered 68 questions correctly on and 80 question test. Express this amount as a fraction percent and decimal