macktheknife127 macktheknife127
  • 08-12-2020
  • Mathematics
contestada

At Al's farm 15 oranges cost, $2.25, How much does 1 cost?

Respuesta :

DogCat9346
DogCat9346 DogCat9346
  • 08-12-2020

Answer:

15 cents

Step-by-step explanation:

2.25 /15 = .15

Answer Link
gabbya112006 gabbya112006
  • 08-12-2020
It would cost 15 cents hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is the solution to the equation x + 8.6 = 36.2? 10.4 17.2 27.6 44.8
"tell them what you are going to tell them, tell them, and tell them what you told them" is one way to describe the informative technique of _____.
which best describes why the neolithic revolution was such an important turning point in history A) it led to the development or irrigation systems. B) people
If you wanted to find archaea, where would you look? Choose the best answer.
The nutrient that provides 4 calories per gram and is needed to build and repair body tissue is __________. protein carbohydrates vitamins minerals,
Use the table to determine the location with the greatest amount of rainfall and the location with the least amount of rainfall. a.Using complete sentences, id
What will happen to the brightness of a string of bulbs hooked up in series when you increase the number of bulbs in the string? A. Each light in the stri
if y varies directly as x, find the constant of the variation when y =12 and x =4
Macbeth’s second visit to the witches and the predictions he hears make him more cautious and thoughtful. more bold and cruel. more af
a person shuts off the lights before living the room this is an example of ___