kamerynegetman
kamerynegetman
08-12-2020
Mathematics
contestada
pls help asap! brainliest!!
Respuesta :
s12121174
s12121174
08-12-2020
Answer:
11. Linear Equation: C = 10L + 12.
12. Cost for 4 lessons: $52.
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
why did the us join in world war one and two
A material found in air, water, or soil that is harmful to humans or other organisms 1. Experiment 2. Hypothesis 3. Pollutant 4. Matter
How Many Eiffel Towers Are There?
What Is the Ratio of People to Sheep in New Zealand?
An old woman joined a kilomater dash sprint and felt very exhausted afterwards. How did the old woman affect her heart rate?
how do you do algerbra its too hard
A source of wave produces 20 crest sand 20 troughs in 0.4 sec. Find the frequency of the wave.
What is the range of the relation (-3,6),(5,2),(-1,-5),(6,-3)
How do you call a number of waves that pass a given point in a specific time, commonly one second.
Which Nation Has the Most Expensive Gas?