avagracelands avagracelands
  • 08-12-2020
  • Mathematics
contestada

if you buy a bag of fish containing 12 for $3 how much does it cost per fish?

Respuesta :

xX27ninja72Xx
xX27ninja72Xx xX27ninja72Xx
  • 08-12-2020

Answer:

$0.25

Step-by-step explanation:

Cost per fish

= 3÷12

= $0.25

Answer Link

Otras preguntas

explain how the number of pieces in a whole relates to the size of each pieces
theozone is made up of how many atoms and what are they
Which of the following is a symptom of Bulimia? a. weight gain b. low blood sugar c. high blood pressure d. acid damage to the esophagus
What do we mean when we say the modern world? When did it begin? How is it different from the pre-modern world?
Three friends each have some riven Carol has 42 inches of ribbon Tino has 2.5 feet of ribbon in Baxter has 1.5 yards of ribbon express the total length of ribbo
Melanie spent $40 in 4 hours while shopping at the mall. How much money has changed hands?
Which of the following are not artifacts uncovered by archeologists at West Point
The circumference of a circle is 11/pi. What is the area, in square inches, of the circle? Express your answer in terms of /pi.
if you have a 4 feet long poster how do you equally split it by 3 people
What is the volume of the entire figure?