quinlanbakker quinlanbakker
  • 08-12-2020
  • Mathematics
contestada

If seven toys cost $28 how much does one toy cost?

Respuesta :

liliannasn
liliannasn liliannasn
  • 08-12-2020

Answer:

$4

Step-by-step explanation:

divide $28 by 7 toys

you should get $4

Answer Link
BLESIV1
BLESIV1 BLESIV1
  • 25-02-2021

Answer:

4 since 28 divide 7 is 4 so $4

Answer Link

Otras preguntas

The quality team at Nigre, a cosmetics company, is continuously involved in monitoring the production process to ensure that the products are meeting specificat
Greenhouse gases are ?
Tawana owns and operates a sole proprietorship and has a 37 percent marginal tax rate. She provides her son, Jonathon, $8,000 a year for college expenses. Jonat
The cost of buying apples varies directly with the number of apples purchased. If 8 lb of apples cost $17.20, how many pounds of apples can be purchases for $43
One advantage of light microscopy over transmission electron microscopy is that One advantage of light microscopy over transmission electron microscopy is that
Who was NOT protected by Maryland's 1649 Act of Toleration?
what does ambition mean to you (5 sentences)
Create a linear equation that has a slope of 3 and a y-intercept located at (0,1)
what is the mass percent of cuso4 in cuso4.5(H2O)
16) Define protagonist.