ljskywalker1
ljskywalker1 ljskywalker1
  • 08-12-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 cans of soda costs $2.35, what is the unit rate? Round to the hundredths place.

Respuesta :

27blakereeves
27blakereeves 27blakereeves
  • 08-12-2020

Answer:

200

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How did the invention of agriculture affect human birth and death rates? How did it affect human population growth?
What surprised the British at Bunker Hill?
1-2sinxcosx = (sinx-cosx) ^2
Which evidence from “The American Promise” is sufficient to prove Lyndon B. Johnson’s argument that we must fight to ensure that all Americans have the right to
I need help on question 2
what does a equal a+5.5=17.3 .
According to Greenville, why does Great Britain have a large debt? Who should help pay that debt?
Which of the following was a disadvantage of machine politics? A. Taxpayers ultimately paid higher city taxes due to graft. B. Immigrants did not have a voice
What does it mean when your glucose is high?
Use a system of equations to solve this problem. A chemist currently has two solutions of sodium chloride. One solution has a 5% concentration and the other ha