KeelyPou KeelyPou
  • 08-12-2020
  • Mathematics
contestada

Yoko pays $19.60 for a pack of 4 towels. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

mkayolivia
mkayolivia mkayolivia
  • 08-12-2020
One towel would cost $4.90
Answer Link

Otras preguntas

what are the products of the reaction: Be(s)+ Cl2(g)⟶
he didn’t even teach this
4 x (58 x 25) = 4 x (25 x __) = (__ x __) x 58 = ____ (293 x 50) x 20 = 293 x (50 x __) = ___
All changes saved D 4. Eric is helping his younger sister learn division. He is having a hard time explaining what a remainder is. Help Eric out by describing w
find the quotient. (2^4x+4) ÷ (2^x+1)
Can someone please give me the (Answers) to this? ... please ... I dentify the idlowing pairs. of angles. 1.<1 and <4 2.<1 and <5 3. <2 and <
PLSS HELP ASAP ILL GIVE BRAINLIES THANKS
List the Asian countries and write a report about how their major industries are progressing?
Will give brainliest answer
Which muscle originates at the clavicle, sternum, and costal cartilage of the upper ribs and inserts at the greater tubercle of the humerus?