stinkerdoodle09
stinkerdoodle09 stinkerdoodle09
  • 09-12-2020
  • Mathematics
contestada

1 quart of milk (32 oz) for $1.28. Whts the answer?​

Respuesta :

backerman101406
backerman101406 backerman101406
  • 09-12-2020
the answer to what? we have no context.
Answer Link
mathstudent55
mathstudent55 mathstudent55
  • 09-12-2020

Answer:

$0.04/oz

Step-by-step explanation:

If the question is the unit price per ounce, then is it

$1.28 / 32 oz = $0.04/oz

Answer Link

Otras preguntas

Amir needs to come up with a plan to make sure his research sources are credible and accurate. Which is LEAST appropriate for him to add to his plan? Hurry
iron plus lead (||)sulfate react forming iron (||) sulfate plus lead
Please need help please ksjdjdnbdbfhfhfhfjfjfjfjfjfhjfjcjf
The diameter of circle C is 14 units. What is the radius of circle C? The radius of circle C is _____ units
How did the decision the Supreme Court reached in Texas v. Johnson affect the protections offered by the first amendment
Use an equation (addition or subtraction sentence) to show one way to make the fraction 6/10.
When some of your details are more specific than​ others, you can A. present only the most general details. B. always move from general to specific. C. arrange
What is the main term used to locate a code for the residual condition?
what feature makes west africa a good trading region
What was the Benedict rule?