Christievt2020
Christievt2020 Christievt2020
  • 09-12-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ME WITH THIS QUESTION I NEEED HELP ASAPm

PLEASE HELP ME WITH THIS QUESTION I NEEED HELP ASAPm class=

Respuesta :

Toxoly
Toxoly Toxoly
  • 09-12-2020

Answer:

one pound is 4 dollars and 12 pounds would cost 48 dollars

Answer Link

Otras preguntas

WHC-1 Summer School Big Questions 1. How did World War I end?
List and explain the type of networking​
y=x+2 y=-x +8 What is the solution for this system of equations?​
Candice is preparing for her final exam in Statistics. She knows she needs an 74 out of 100 to earn an A overall in the course. Her instructor provided the foll
The signing of the Non-Aggression Pact allowed which of the following to take place? A. Poland was invaded by Germany. B. The Soviet Union declared war on Great
explain consumptions of the principal of absolute advantage​
Write the equation of the line from the graph (show your work pls)
In 2013, the Public Religion Research Institute conducted a survey of 1,033 adults, 18 years of age or older, in the continental United States. One of the quest
In 3,536.655, the value of the digit in the tenths place is equal to____times the value of the digit in the ones place.
the molar mass of oxygen(O2) is 32g. what is the mass of 1.05*10^25 molecules of O2