thatgirlkiyah13 thatgirlkiyah13
  • 09-12-2020
  • Mathematics
contestada

Wal-Mart sells a case of 24 cans of Diet Coke for $6.88. To the nearest
cent, how much does it cost per can? *

Respuesta :

carlos149
carlos149 carlos149
  • 09-12-2020

Answer:

$0.29 cents

Step-by-step explanation:

6.88/24 = 0.28666666666 about 0.29

Answer Link

Otras preguntas

a girl makes 12 foul shots for every eight shots that she misses how many shots did she make if she shot 125 foul shots​
someone help it’s urgentttt.
Which incorrect aspect of Rutherford’s model was fixed by Bohr’s model?
(01.02) 7x-1 Which function below is the inverse of f(x) = 2 ? (1 point) O 2 f-1(x) = 7x + 1 2 f-1(x) = 1-7x o 2x+1 f-1(x) = 7 2x-1 f-1(x) = 7
WHAT ARE THE CORRECT ANSWERS IN EACH QUESTION I THANK YOU FOR HELPING ME PLIS CHOOSE THE MOST APROPIATE PREPOSITION ACCORDING TO THE TEXT 1. A comet is a celest
PLEASE HELPWhat do an absolute monarchy, dictatorship, and oligarchy have in common?A The head of state is chosen by parliamentB Their citizens decide public is
Ano-ano ang dahilan ng pagngiti????​
3spquare root –512 please help
Find the coordinates of the other end point of the segment given it’s midpoint and one endpoint. Midpoint (-6,8) endpoint (-12,-1)
Distinguish between the primary digestive enzymes in the table below by evaluating the information given about each.