starwarsgeek1313
starwarsgeek1313 starwarsgeek1313
  • 09-12-2020
  • Mathematics
contestada

PLZ HELP ME!!!
18 packages of basil cost $54. How many packages can you buy for $9?

Respuesta :

jilliery jilliery
  • 09-12-2020

Answer:

3

Step-by-step explanation:

Answer Link
fruitpiegaming888
fruitpiegaming888 fruitpiegaming888
  • 09-12-2020

Answer:

3 packages of basil.

Step-by-step explanation:

I divided 54/18 and got 3.

I used this number to calculate how much each package of basil costs, $3.00.

And 3 + 3 + 3 =9. So 3 packages of basil is hopefully the answer.

Answer Link

Otras preguntas

In the great gatsby why is nick an outsider in relation to daisy and tom
1 full tank - 1/2 tank 0- 1/3 tank leaves what?
which of these is most important to success in your job
Which question would be asked in a dichotomous key?
Tammy ( saw, seen) the mouse in a pile of leaves.
In the context of this passage, which of the following is a synonym for alleged? A intended B claimed C denied D revealed
The warm-up period of a workout is important because it
How many different routes did the Cherokee use to get to their new home?
Why was China divided into multiple sphere of influence during the mid-19 century?
what part of vietnam speak french? ( like... what region )