kierzzzbruh kierzzzbruh
  • 09-12-2020
  • Mathematics
contestada

I
If 3 lb. of candy cost $20. 25, how much
would 1 lb. of candy cost?
HELP

Respuesta :

tp11939617
tp11939617 tp11939617
  • 09-12-2020

Answer:

1lb would be 6.75 because you need to divide 20.25 by 3 lb

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the missing value. Hint: Use the number line to find the missing value. 4-8 A -15 -10 -5 0 10 5
Consider a concave mirror that has a focal length f. In terms of f, determine the object distances that will produce a magnification of A. -2 B. -3 C. -4
Write a program that reads a list of 10 integers, and outputs those integers in reverse. For coding simplicity, follow each output integer by a space, including
How many x intercepts does the graph of y=2x^2+4x-2have
what is local unit? . ​
Which of the following examples is the best example of the unspoken as negative peer pressure?A. You are trying to lose weight to improve your overall health,
4x+2y=5 , 2x-3y=13 pair of equations to two decimal places of accuracy. ​
Geometry, please answer question ASAP
"Infrastructure of development are not developed as per the expectations in nepal". Write any 4 cause of it . ​
Keynesian economists ________. A) observe that prices respond slowly to changes in supply and demand B) believe that the classical dichotomy does not hold in th