Seudónimo Seudónimo
  • 09-12-2020
  • Mathematics
contestada

Original price is $16.45, markdown is 33%. The sales price is (only use numbers): $

Respuesta :

ashleethecombatqueen ashleethecombatqueen
  • 09-12-2020

Answer:

$11.02

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The puppy, Charlie, wanted to play with everyone around him. i need the verbal and verbal type
What three serious problems did Jimmy Carter face during his term of office?
Which title best captures the main idea of the story
33% of a fairy cake is sugar. Write this number as a decimal
Is the establishment of national bank constitutional
A 3-pound bag of apples costs $5.25. What is the unit price of a pound of apples?
The Final Solution refers to A) Germany's plan to win World War II. B) the Allies plan to win World War I. C) Hitler's plan to eliminate Jewish people in all
write this fraction 7/10 as a sum in 3 different ways without using pictures
which is not an example of the human cost of industrialization
what does p equal in this eqiation 12p=8