thereobtainable thereobtainable
  • 09-12-2020
  • Mathematics
contestada

Seven pounds of grapes cost $10.43. How much would 4 pounds cost?​

Respuesta :

travisbull
travisbull travisbull
  • 05-01-2021

Answer:

5.96

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If pencils sell at 6 for 59 cents how many pencils can be bought for 2.95
Which two states donated land to Washington DC?
does radius squared equal the diameter
Jenn will use 18 connecting cubes to make a model of a park. The model will be in the shape of a rectangle and will have the height of one cube. In how many way
What motivated the United States to enter into a war with Spain?
If a man can run p miles in x minutes, how long will it take him to run q miles at the same rate?
why are the flat surfaces on a rectangular prism called faces?
should abortion be legal? why or why not
what is 18/5 as a fraction and as a decimal?
which of the following has the largest atomic radius: calcium, beryllium, barium, and strontium