milktaeAndYoongi
milktaeAndYoongi milktaeAndYoongi
  • 09-12-2020
  • Mathematics
contestada

A surf shop charges $12.75 to rent A wetsuit and $23.50 per hour to rent A surfboard.Write A function to model the cost C to rent a wetsuit and surfboard for T hours.

Respuesta :

xcookiekittyx xcookiekittyx
  • 09-12-2020
I am confused I do not know
Answer Link
francescaforeman2 francescaforeman2
  • 09-12-2020
No clue sorry my true writing an equation
Answer Link

Otras preguntas

Unit rate of $14.25 for 3 pounds of deli meat
the lateral surface area of a cylinder is given by the formula S=2 pi r h. Solve the equation for r.
Grinding wheat in to flour is a a. physical change b. chemical change
Quarters make up what part of the group of coins ? Write the answer as fraction and word firm
What's the area of a square picture with 16 inch sides
Which of the following are reading strategies that will promote critical thinking? Select all that apply. contextualizing passing judgment questioning rewriting
O Henry was a(n) ______ writer.
Samuel adds a teaspoon of salt to a glass of water. He notices that the salt disappears. Samuel takes a sip to discover that the water tastes salty. What kind o
what are the five basic requirements necessary to establish a government.
Lee has a jar of 100 pennies. She adds groups of 10 pennies to the jar.she adds 5 groups. What numbers does she say?