cecemm3344 cecemm3344
  • 09-12-2020
  • Mathematics
contestada

A 3-gallon container of window cleaner costs $23.88. What is the price per quart?

Respuesta :

graceortega80
graceortega80 graceortega80
  • 09-12-2020

Answer:

The answer is 1.99

Step-by-step explanation:

23.88 divided by 12 =1.99 and There are 12 quarts in 3 gallons.Have a nice day❤

Answer Link

Otras preguntas

7. Solve. The difference between 4 times a number and 6 is 18. O n = 24 n = 6 n 24 4 n = 4
It ………….that the transgression-appropriate punishments that dead people suffer are lessons to teach alive people to live better. perhaps may seem likely may ……
you will hear eight sentences. each will be said twice. listen carefully and write what you hear.
what multiplies -46 and adds up to 21
Bella has a stack of 41 bills (ones, fives, and tens) in an envelope. She has 3 less tens than fives and the quantity of ones doubles the number of fives. Write
Please help me with this homework
Hey can someone please help me!!???
Which is an equation of the line containing (1, –3) and (7, 15)? y = 3x – 10 y = 3x y = 3x – 6 y = –3x + 8
Rearrange the following equation
What is the tone of nevermore by queen. ILL GIVE BRAINIEST ANSWER! Plz help asap