jaceya111 jaceya111
  • 09-12-2020
  • Mathematics
contestada

A bag of 7 bouncy balls cost $9.80. What is the unit price?

Respuesta :

mohamedbushra38
mohamedbushra38 mohamedbushra38
  • 09-12-2020

Answer:

$1.40

Step-by-step explanation:

Unit = "1 value"

9.80/7 = 1.4

Answer Link

Otras preguntas

Your local firefighters are having a fundraiser by selling tickets to an all you can eat pancake extravaganza. A child's ticket cost $6.50 each and an adult's t
The short-run macroeconomic model is very similar to the standard model for markets. In what ways are these two models similar?
wearing away of the land is called ?​
Theresa was recently elected to represent her district in the state legislature. Her district is struggling economically, with a poor job market due to factory
what does SPDF Blocks represent on the periodic table?
i’m so confused is it “each other” or “eachother”
Martinez and grouse swimming pool is finally finished and all this left to do is fill it with water. Martinez family decides to fill their pool using their gar
I need Help again pls :)
Does anyone do photography here? I need constructive criticism. :)
Calculate the surface area. Be sure to show how the area of each face is calculated.