cecemm3344 cecemm3344
  • 09-12-2020
  • Mathematics
contestada

A 4-cup carton of non-dairy creamer costs $4.52. What is the price per pint?

Respuesta :

lesaomai121 lesaomai121
  • 09-12-2020

Answer:

1.13

Step-by-step explanation:

4.52 : 4 = 1.13

Answer Link

Otras preguntas

How much is 2 tenths in fifths
which of the following are characteristics of pre romantic poetry
if you feel you have been abusive to a partner, what can you do?
Algebra/Trig. I literally have no clue
what is the answer to (−2)³
how did toussaint louverture change his country’s government
I have 30 ones, 82 thousands, 4 hundred thousands, 60 tens, and 100 hundreds. What number am I?
How did the egyptian attitude toward beer differ from that of mesopotamia?
The diagram above shows some of the components of the lymphatic system. What is the name and function of the structure indicated by letter B? Lymph vessel; tr
please help I need answer quick thank you