Juan buys a bag of 12 tangerines for $3.48.
Find the unit price in dollars per tangerine.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

Answer:

0.29

Step-by-step explanation:

12 divide by $3.48 is 0.29