ghetterich21
ghetterich21 ghetterich21
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

Find the product
Please help me

Find the product Please help me class=

Respuesta :

SharonLee90
SharonLee90 SharonLee90
  • 10-12-2020

Answer:

4a^2-4ab+6ab-6b^2

4a^2+2ab-6b^2

hope this helps :)

Step-by-step explanation:

Answer Link
aidanasherstephenss
aidanasherstephenss aidanasherstephenss
  • 10-12-2020

Answer 4a+6b=ab

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the simplified expression for 4 to the power of negative 3 multiplied by 3 to the power of 4 multiplied by 4 to the power of 2 whole over 3 to the power
Write the phrase as a unit rate. 452.5 miles on 12.5 gallons of gasoline.
When the Space Race began, the United States realized that A.the USSR could use rockets to carry nuclear weapons. B.the Soviets could get to the moon first. C.c
Is it good to work in office ? Some people prefer to work around outdoors , so if work in an office is good , so what's benefits of that ?????
Why were the first years of a slave child's life relatively good? They didn't have to worry about going to school, keeping their clothes clean, or learning prop
Find the rate and unit rate of these please! a. 420 miles in 7 hours b. 360 customers in 30 days c. 40 meters in 16 pounds d. $7.96 for 5 pounds Thx
is the verb of this sentence transitive or intransitive? Tom is walking down the path
What is the difference between cells in onion peel and cells in spinach
What makes King's "Letter from Birmingham Jail" powerful and effective? After reading King's letter, answer the question by analyzing how he uses structure and
What is the importance of Passover?