iokocisd iokocisd
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

The farmers market sells bananas for $0.64 per pound. What would be
the cost of 1 3/4 lb of bananas?

Respuesta :

ecoccionitti
ecoccionitti ecoccionitti
  • 10-12-2020

Answer:

1.12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

3.3 is 10% of what number
Which sentence does not contain any errors in period usage? A. Let's give a hearty welcome to Gen Nathan Durham! B. Have you spoken to Dr M. Edwards about the e
Why is clay placed at the bottom of a landfill?
What are two factors that determine an objects gravitational force on another object?
In the following equation, c and d are both integers. 4cx - 5c = -12x + d What is the value of c? What is the value of d?
which continents have land below 30s latitude line?
Which words in the sentence are the adverb clause? Her friend Sima plans to go to the county fair if she finishes her project. A. county fair if she finishes
You have 16 coins that are heads up and 18 coins that are tails up. After you add some coins that are tails up the ratio of heads up to tails up is 1 to 1.5 ho
Both carbon monoxide and carbon dioxide are made of carbon and oxygen, but they are not the same compound. Explain why these compounds differ from each other.
Ammonia and _________ are waste products of animal cells. oxygen urine hydrogen carbon dioxide