genesismarrero09
genesismarrero09 genesismarrero09
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

Denise spent $3.45 on snacks every day for 11 days. What is the amount of money Denise spent on these snacks?


$379.50


$14.45


$37.95


$6.90

Respuesta :

camerondumm321
camerondumm321 camerondumm321
  • 10-12-2020

Answer:

Your Answer would be C: $37.95

Step-by-step explanation:

Take 3.45 Multiply by 11 And get your answer

Answer Link
dodsons794
dodsons794 dodsons794
  • 10-12-2020

Denise spends $37.95 dollars on snacks.

To get my answer I did 3.45 times 11 to get the correct answer of $37.95

Answer Link

Otras preguntas

Ideas spread to influence public opinion for or against a cause. A. Reparations B. Propaganda C. Lusitania D. Rhineland
what flashlight battery is an example of a
finger like extensions of the amoebas cytoplasm are called?
Fritz atended band practice for 5/6 hour. Then he went home and practiced for 2/5 as long as band practice. Home many minutes did he practice at home?
Mai borrowed $12,000 at 5% interest for 6 years. What was the total interest Mai paid? $
a location in on a flat plane
What does it mean to be as fragile as a house of cards? a. easily destroyed or spoilt (This igloo is as fragile as a house of cards; I want to leave before it c
twice the smaller of two consecutive integers increased by the larger integer is at least 25. what is the number?
A picture framer has a board 10 1/12 feet long. The framer notices that 2 3/8 feet of the board is scratched and cannot be used. The rest of the board will be u
Why is Islam so important in North Africa