jarae123 jarae123
  • 06-01-2021
  • Mathematics
contestada

If 32 units represents $2080, find the value of 6 units.

Respuesta :

bleasdellkimberly bleasdellkimberly
  • 06-01-2021
Answer is $390. Divide the $2080 by the 32 which would give you the cost of one unit which is $65 and then multiply the $65 by the given number 6 and you will get $390
Answer Link
Littleann259
Littleann259 Littleann259
  • 06-01-2021

Answer: 390

Step-by-step explanation:

32 ÷ 6 = 5 1/3

2080 ÷ 5 1/3 = 390

Answer Link

Otras preguntas

to come to an end a. cease b. elevate c. cast d. concise
Trade led to many changes in Sumerian society. A. True B. False
What religion did Luther create? a. Italy b. Protestantism c. the Medici d. wrote Don Quixote
What is 24% written as a fraction in simplest form
three brothers share 2 sandwiches equally how much of the sandwich does each brother get
32x?=80 Help help help please!
Please Help!?! 4. A data set has a variance of 42. What is the standard deviation of the data set? Round to the nearest tenth. Question 5.5. What is the standar
in a load of 3/4 ton of steel rods, 1/8 of them are bent. how many tons of steels rods are bent?
HELP ME PLEASE!!!!!!!!!!!!                                         Select all choices that  apply. A. b
What is 2 1/4 x 3 2/5?