Ellener315 Ellener315
  • 06-01-2021
  • Mathematics
contestada

FREEBEE POINTSSSSSSSSSSSSSSSSSS
Which situation leads to a unit cost of $4 per hat?
A.
4 hats for $24
B.
12 hats for $48
C.
$6 paid for 2 hats
D.
$4 paid for 4 hats

Respuesta :

PKinakin
PKinakin PKinakin
  • 06-01-2021

Answer:

b 12 hats for $48

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 06-01-2021

Answer:

I think that the answer is B.

Step-by-step explanation:

Hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

Driving on asphalt roads entails very little rolling resistance, so most of the energy of the engine goes to overcoming air resistance. But driving slowly in dr
parallel to y - 2x = 4 and passes through (0,5)
Which statements below represent the situation? Select three options.
Given f(x) = 19x + 12 , find f(3) F(3)= ?
Why did A. Philip Randolph plan a march on Washington in 1941? O A. To protest the war effort B. To demand the right to vote C. To support Communism in the Unit
what is the measure of 4?
A behavior is still considered altruistic if it grants some benefit to the person performing the behavior, especially if the behavior puts the individual at som
help me with this please pleaseee!
Solve for x Help me please
Can someone help me with this math homework please!