201105360
201105360 201105360
  • 06-01-2021
  • Mathematics
contestada

You can purchase 3 pounds of apples for $10.17. How much would 10 pounds cost?

Respuesta :

pranathikalkura2
pranathikalkura2 pranathikalkura2
  • 06-01-2021

Answer:

the answer is $33.9

Answer Link
avelazquez31
avelazquez31 avelazquez31
  • 06-01-2021

Answer:3.39

Step-by-step explanation: what you do is you divide 10.17 and 3 and it will give you 3.39

Answer Link

Otras preguntas

After reviewing the results of a math test, the teacher tells the class that those students who completed their review worksheets scored an average of 10 points
Can somebody help me figure out the tax bracket please!
Which answer provides the best advice for a speaker? A) Present your best arguments slowly; state weaker ones quickly. B) Speak softly, not loudly, so people do
The Great Pyramid of Egypt took about 6 million tons of material to build. How many Great Pyramids could be built out of the Great Wall?
Graph it y=1/2x+8\\5x+2y=-8[/tex]
Describe ways to prepare for the future, including your career success and job security?
The four cells produced in meiosis will have a
Find the value of x.
Read the paragraph from Chapter 1 of The Great Gatsby.Highlight the sentence that best shows that Nick is surprised by Daisy’s reaction to Tom’s unfaithfulness.
What is TRUE about humanism? A. It supported Dr. Freud’s positive view of human nature. B. Abraham Maslow was one of the founders of the movement. C. It was