jayluvscarti jayluvscarti
  • 07-01-2021
  • Mathematics
contestada

Aliyah spent $27 on nine fancy pens.
How much did each pen cost?

Respuesta :

valvillamizar7 valvillamizar7
  • 07-01-2021

Answer:

3 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link
moesmalls222
moesmalls222 moesmalls222
  • 07-01-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

27/9

Answer Link

Otras preguntas

According to Bohr each orbit an electron could travel in had a certain amount of ________ associated with it. A. energy B. charge C. emission D. absorption
what kind of mixture is homogenized milk
You finish washing 3/4 of your windows in an hour and a half. At that rate, how much longer will it take you to finish washing all the windows?
write 534 in two different ways
Francisco Vázquez de Coronado’s expedition traveled through all of these present-day American states except __________. a. Utah b. Kansas c. Texas d. Oklahoma
What is another word for primary consumer?
Judaism and Christianity are similar because
If the mass of a pendulum is increased (with other factors controller), would the period (time) decrease or stay the same?
Why was it important that King David united the tribes of israel?
Ms. Graves gave her class 12 minutes to read. Carrie read 5 1/2 pages in that time. At what rate, in pages per hour, did Carrie read?