jensnsnsnannab929290 jensnsnsnannab929290
  • 07-01-2021
  • Mathematics
contestada

Hello :)
Please help me solve this

Explain answer

Hello Please help me solve this Explain answer class=

Respuesta :

Ummyeasuhh Ummyeasuhh
  • 07-01-2021
it’s A

the chart in a shows it costs $19.36 for 8 gallons so times 2 it’s 16 gallons for $38.72

in the chart for b it shows about $40 if you go straight up from 16

that makes store a $1.28 less
Answer Link

Otras preguntas

I am having a competition on writing this essay! I need it to be very very good so I could get 1st place. I need to fill up the whole page. Any ideas???? 50 poi
How does jurgis react to the tour of durham's meatpacking plant?
X squared minus 12 solve
How did the west African kingdoms grow wealthy through trade
how do I solve algebraic proportions
Write a word problem that can be solved by ordering three decimals to thousandths. Include a solution.
The bill of rights specifically enumerates the rights of individuals and thus provides_against an over-powerful national government.
HELP PLZZZ Title text boxes on slides__________________. Question 4 options: A) must all be the same format. B) are the only text boxes that can use displa
Question 2 (4 points)   How do vitamins help keep the body healthy? Question 2 options:  increase LDL cholesterol levels raise blood sugar levels boost fat cell
At these words a black cloud of grief came shrouding over [him]. Both hands clawing the earth for dirt and grime, he poured it over his grizzled head, sobbing i