BlanketSquid847
BlanketSquid847 BlanketSquid847
  • 07-01-2021
  • Mathematics
contestada

Background
Layout-
Theme
Testos
2
Freda bought 6 gallons of gasoline for $19.14
What was the unit price of this gasoline?

Respuesta :

ifx
ifx ifx
  • 07-01-2021
$3.19 for each gallon.
Answer Link

Otras preguntas

I don't know why I can't think (maybe because its late) but can someone answer this along with a clear explanation? Thanks
Draw to show how you can use models to compare 345 and 391.
Which of the following was not one of the effects of the War of 1812?
Round the number to the thousandths place. 47,268.568593
Is 31 a prime number
Which words in the sentence are the adverb clause? Wherever Rover roams, he always comes home afterward to sit by the back door. a. by the back door b. whereve
The MyPlate plan recommends having more protein than vegetables for each meals true or false?
what is common multiple of 5 and 9
Is 1/81 = to 81 ? I think it is but I'm just making sure :)
What is the distance between ground to the lowest clouds?