ginamaldonadorodek ginamaldonadorodek
  • 07-01-2021
  • Mathematics
contestada

Lou buys 20 pounds of apples for $40. How many pounds can she buy for one dollar?

Respuesta :

nabeelbut2329
nabeelbut2329 nabeelbut2329
  • 07-01-2021

Answer:

She can buy 2 pounds per dollar.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Write an equation of a line in point slope form that has a slope of -3 and passes through the point (3, -4).
what best describes a lens galaxya. a group if stars that serve as a quick reference to different parts of the skyb. several Billion Stars arranged in a disk sh
can someone help me with any one of these questions 1.how would you say "im going to a rodeo " in spanish ? A.voy a una jineteada. B.vas a la jineteada. C.va
A computer company uses the linear model y = -21x + 13,082 to predict the decline in sales of a computer after it has been on the market more than one year. If
The Treaty of _____ provided some representation in New Zealand government for the Maori.
What’s the anwers ? Need help
What is the total number of sulfur atoms in the formula 5CaSO4?
Consider the fructose-1,6-bisphosphatase reaction. calculate the free energy change if the ratio of the concentrations of the products to the concentrations of
After the breakup of the roman empire, many europeans felt tied together by
Ancient cyanobacteria released ______, which assisted in creating the atmosphere as we know it today