superiortoxic superiortoxic
  • 08-01-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 juice boxes cost 4.20 how much do 15 cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 08-01-2021

Answer:

5.25

Step-by-step explanation:

4.20 ÷ 12 = 0.35

0.35 x 15 = 5.25

Answer Link

Otras preguntas

Which best explains why some people get life insurance and others don't? Different people are willing to face different kinds of risks. Life insurance is a cost
Question 3 of 5 2 Points The language used in the reading suggests that the author was writing about something that: O A. He hoped others would copy. B. He had
Find a two-digit number which is both asouore number and a cubic number.​
J.J.Van purchased a DVD player on sale. The initial price was $154.30. The price after the discount was $119.77. What was the percent of decrease (discount rate
Which best explains why some people get life insurance and others don't? Different people are willing to face different kinds of risks. Life insurance is a cost
15. Fill in the blank with the correct present form of the reflexive verb in parentheses, Remember that there are two parts to a reflexive verb. Mi padre (despe
Can someone help please?? I’lginsu edthvukcstghk
which is the best way to change the voice in each sentence from active to passive without changing the meaning?
Write and expression to find the perimeter of a rectangle with a length of 8 mm and width of x mm
F(7w)=2x+ 2 / xhow do I do this?????????​