A 15-roll package of paper towels is $8.25. If the price per roll stays the same, what would be the price of an eight-roll package?

Respuesta :

Answer:

is $4.40

Explanation: take $8.25 divide by 15  you get $0.55 then multiply by 8 to get $4.40